Bahçe Dekorasyonu

AHŞAP ÇİTLER

ahşap çitler

Ahşap Çitler

Ahşap çit, evinizin veya bahçenizin sınırlarını belirler. Bahçelere güzel bir görünüm vermenin en estetik yoludur. Hem dekorasyon hem de koruma amacı ile tercih edilir. Bahçeye yabani veya sokak hayvanlarının girmesini engelleyen ahşap çitler, bahçeyi dış etkenlerden korumanın ideal çözümlerden biridir. Paslanmaz tellerle desteklenebilen ahşap çit, pratik ve kullanışlı çevreleme uygulamasıdır. Bahçe dekorasyonu için kullanılan ahşap çitler, birçok alana uygulanabilir.

ahşap çitler

ahşap çit-1

Ahşap Çitler Nerede Kullanılır?

Ahşap çit, çevreleme ihtiyacı olan birçok yerde kullanılır. Ev bahçeleri, kır bahçeleri, iş yeri bahçesi, ofis bahçesi, kafe bahçesi, çay bahçesi, oyun alanları ve hobi alanları gibi birçok alanda çevreleme sağlar. Kullanılacak alana göre farklı  model ve ölçülerde tasarlanabilir. Çitlere ekleme ve çıkarma yapılabilir. Dayanıklı bir yapısı olan ahşap çit, uzun yıllar kullanılabilir. Lego gibi istenen miktarda azaltılabilir veya çoğaltılabilir yükseklik ölçüleri isteğe göre üretilebilir.

Ahşap Çit Avantajları Nelerdir?

Bahçe dekorasyonu uygulamalarının bir parçası olan ahşap çit birçok avantajla karakterizedir. Bu avantajların bazıları şunlardır;

 • Ahşap çitler rüzgârda yıkılmaz, kırılmaz.
 • Dekoratif açıdan estetik ve şık bir görünüm sağlar.
 • Bahçeye hayvanların girmesini önler.
 • Bahçeler dışında ağaçlar ve çiçekler gibi korunması gereken farklı alanları da çevrelemek için uygundur.
 • Farklı bahçeler veya alanlar arası sınırı belirlemek için kullanılabilir.
 • Ahşap çit kullanılan alanlar daha doğal görünür.
 • Ahşap çit, çeşitli kimyasal maddelerle kaplanırsa (emprenye) çürümez, uzun yıllar kullanılabilir.

  ahşap çitler

  ahşap çit -2

 En Güzel Ahşap Çit Modelleri

Bahçenizi çevreleyen dekoratif ahşap çit yaptırmak istiyorsanız, birbirinden güzel şık ahşap çit modellerini sizin için derledik. Siz de beğendiğiniz modeli sipariş ederek bahçe dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Dış mekân şartlarına uygun dayanıklı malzemelerden üretilen ahşap çitler uygun nem ölçü birimine kadar kurutulup emprenye işleminden geçirilmektedir. Emprenye   ürünün kurtlanma böceklenmesine karşı ağacı korumaya alma işlemidir, üretim aşaması tamamlanmış çitler istediğiniz renk boya ile boyanarak bahçenize güzel bir görünüm katabilirsiniz.

ahşap çitler

ahşap çit – 3

Bir Yorum Ekle