Bahçe Dekorasyonu

Ahşap Piknik Masası

ahşap piknik masası

Ahşap Piknik Masası

Ahşap piknik masası, mesire alanlarının vazgeçilmez ekipmanıdır. Piknikler için kullanışlı bir ortam oluşturan piknik masası, bahçe dekorasyonu uygulamalarının bir parçası da olabilir. Bazen akşam serinliğinde yemek yemek için bazen sohbet etmek için bazen de çay veya kahve içmek için kullanılabilen ergonomik bir üründür. Sade ve kullanım kolaylığı sunan bu ürün, sadece pikniklerde değil birçok amaç için kullanılabilir.

piknik masası 015

piknik masası

Ahşap Piknik Masası Özellikleri

Tamamen ahşap malzemeden tasarlanır. Koruyucu kimyasallarla kaplanabilen bu masa türü, isteğe göre sırtlıklı veya standart olarak üretilir. dikdörtgen,kare ve yuvarlak formlarda tasarlanabilir. Kolaylıkla taşınabilen piknik masası, dış mekan şartlarına dayanıklıdır ve uzun yıllar kullanılabilir. Doğal ortamlara kolayca uyum sağlayabilir. Taşıması kolaydır; yağmurlu havalarda yeri kolayca değiştirilebilir.

Ahşap Piknik Masası Nerede Kullanılır?

Mesire alanlarından bahçelere kadar birçok açık alanda kullanılabilir. Villalarda, teraslarda ve büyük balkonlar için de idealdir. Parklarda da rastlanabilen  piknik masası, sosyal alanlarda ve çalışma alanlarında da kullanılır. İhtiyaçlara göre uyarlanan bu masaların kullanım alanı genişletilebilir. Bahçeli evlerde bahçe dekorasyonu ekipmanı olarak, iş yerlerinin bahçelerinde de çalışanlar için dinlenme alanı olabilir. Açık havada hizmet veren kafe veya restoran gibi işletmelerde de kullanılır. Kış köşeleri, kış bahçeleri, hobi bahçeleri  ve ormanlık alanlar da  tercih edilebilir.

Ahşap Piknik Masası Avantajları

Çok amaçlı bu oturma gruplar aynı zamanda, keyifli sohbetlerin ortamıdır. Bazen yemek masası bazen de sohbet masası olabilir.

Diğer  avantajları şunlardır;

  • Doğallığı ile birçok alana uyum sağlar.
  • Dekoratif ve estetik bir tarzı vardır.
  • Montajı, sökülmesi ve taşıması kolaydır.
  • Kalitesi ahşap malzemeden üretildiği için dayanıklıdır.
  • Kamelyalar da kullanıma uygundur.
  • Bahçe dekorasyonu için idealdir.
  • Koruyucu boyalar uygulandığında dış ortamda uzun süre kullanılabilir.
  • Farklı ebatlarda ve farklı modeller de tasarlanabilir.
  • Son yıllarda değişen şehircilik anlayışında kent mobilyaları kategorisinde tercih edilen ürünler arasındadır.

Bir Yorum Ekle