Ofis Dekorasyonu

CEO’lar neden sosyal medyayı dikkate almalı?

Şirketinizin itibarını riske atmadan markanızı tanıtmak için sosyal medyayı nasıl kullanmalısınız?

İşletmelerin olumsuz geri bildirime hızlı tepki verebilmeleri ve müşterileri memnun edebilmeleri için sosyal medya hesaplarını kullanmaya devam etmeleri önemlidir.

Bir CEO sosyal medyayı nasıl kullanmalı?

1. Sosyal medya, müşterileri yönetmek ve etkileşim kurmak için kullanılmalı.

CEO’lar sosyal medyanın gücünü anlayıp yatırım yapmalı. Müşterinin nabzını ölçmek için forum kullanımına önem vermelidir., bazı şirketler, şikâyetleri kabul ettikleri, düzelttikleri ve müşteriyle iletişimi sürdürmek adına sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıyorlar.

2. Sosyal medya kimliğine karar verme.

İşinizle kişisel hesaplarınızı birbirinden ayırmak doğal bir eğilim ancak gerçekten daha fazla iş yaratıyor ve itibarınızı ortadan kaldırıyor.

CEO olma konusunda ciddiyseniz, sosyal medyada kim olduğunuza ve ne zaman içerik paylaşmanız gerektiğine dikkat etmelisiniz. CEO olarak kamusal şahsiyetiniz gerçekçi olmalı, bu da ayrı iş ve kişisel hesaplara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

3. Tüm sosyal medya hesaplarını tek bir platform üzerinde birleştirin.

Tüm sosyal medya hesaplarında olup biteni birleştirebilmenizi sağlayan bir platform satın alın. Örneğin; Hooutsuite gibi… Bu tür uygulamalar sayesinde tüm sosyal medya hesaplarını tek bir yere toplayıp tüm hesapları kolayca izlemenize yardımcı olur.

Bir Yorum Ekle