Diğer Projeler Ofis Dekorasyonu

Facebook, yeni arkadaşlık uygulamasını test etmeye başladı

Facebook yeni arkadaşlık uygulamasını, çalışanlarıyla test etmeye başladı. İki ay önce yapılan F8 geliştiriciler konferansında duyurulan yeni uygulamanın ilk testlerine başlandı. Bağımsız çalışan bir uygulama araştırmacısı olan Jane Manchun Wong, geçtiğimiz günlerde Facebook’un kaynak kodlarını incelerken bu uygulumayı keşfetti. Wong, keşfini Twitter üstünde paylaştıktan sonra Facebook uygulamanın varlığını doğruladı.

Ekran alıntısındaki görülen bilgilere göre bu uygulama şu anda sadece Facebook’un Birleşik Devletler’deki çalışanlarının kullanmına açıktır. Bununla birlikte şu andaki kullanımın amacı çalışanların birbirleriyle ilişki kurmaları için değil, uygulamanınn hatalarını bulmak ve kullanımını iyileştirmek olduğu da gözükmektedir.

Facebook, çalışanlarının sahte profiller oluşturup bu uygulamayı kullanmalarını istediğini ve uygulama hayata geçirilmeden önce tüm verilerin silineceğini de belirtiyor. Bunun yanında uygulamayı kullanmanın tamamen gönüllülük esasına dayandığını ve hiçbir koşul altında çalışma durumlarının etkilenmeyeceğini de belirtmekte.

Ekran alıntısında diğer bilgilere baktığımız zaman, profil oluşturma sürecini görebiliyoruz. Bu süreçte belki de en önemli ayarlardan bir tanesi gizlilik ayarları olarak göze çarpıyor. Facebook’taki arkadaşlarınızın sizin bu uygulamayı kullandığınızı bilmenizi istemeyebilirsiniz. Bunun önüne geçmek için Facebook’un, arkadaşlarınızla bu bilgiyi paylaşmasını engelleyebileceksiniz.

Bir Yorum Ekle