Ev Dekorasyonu

Ahşap Dekorasyon Sanatı

Geçmişten gelen gelenekler ile geleceği sentezleyen, tasarımları ile alanında başarılara imza atmaya devem etmekteyiz. Ahşap ür ünlerin güzelliğini, sağlamlığını, estetik özelliklerini ince işçilikle birleştirerek siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ahşap dekorasyon ürünleriyle özgün tasarımlar meydana getirmekteyiz. Güven odaklı, titiz işçilik kalitesi, zamanında teslim ve cazip fiyat avantajı ahşap dekorasyon işleri bizim işimiz.

 Ahşap Ev Modelleri

Doğaya uyumlu, sanki onun bir parçası gibi görünen ahşap evlerin oluşturulması, doğallıkla birlikte teknolojinin getirdiği tüm yeniliklerin sentezlenmesi ile konforlu bir yaşam kalitesi sunulmaktadır. Ahşap ev projeleri kapsamında ahşap dekorasyon hizmetleri titizlikle yürütülmekte, estetik çekicilik sağlayan ekolojik yapılar oluşturulmaktadır. Şehir hayatının getirdiği yoğun tempodan uzak kalmak ve doğayla iç içe yaşama duygusu insanlarda doğal görünümlü ahşap evlerde yaşamaya yöneltmektedir. Ahşap bir evin doğa ile mükemmel şekilde uyum sağlaması, ahşap dekorasyon ürünlerinin diğer ürünlere göre daha sağlam yapıda olması ahşap evlere olan talebi giderek artırmaktadır. Ahşap ev modellerimiz tek katlı olabildiği gibi, 1,5 katlı veya tercihe göre dubleks olarak projelendirilmektedir.

Ahşap ev uzmanlarımız insanların kendi tarzlarını yansıtacak özgün evleri sevdiklerini bilmektedir. Bu nedenle mimarlarımız ailelerin ihtiyaçları doğrultusunda benzersiz tasarımlar dizayn etmekte ve müşterilerimize hizmet vermektedir. Ahşap ev projeleri, tasarım süreci, müşteri beklentileri ve projenin gözden geçirilmesi ile başlamaktadır. Gereken fizibilite çalışmalarının ardından en uygun ahşap dekorasyon ürünleri seçimi ile maliyet ve teslim etme süreci belirlenir.

 Süreç

Ahşap ev imalatı iki şekilde yapılmaktadır.

Yığma Sistem Ahşap Ev Üretimi

Küçük tomruklar veya kalasların üst üste yığılması ile duvarlar oluşturulur. Bu sistemde kolon ve kiriş kullanılmaz. Tüm duvarlar taşıyıcı sistem özelliği göstermektedir.

 Panel Ahşap Ev Üretimi (Karkas)

Bu üretim biçiminde taşıyıcı sistem ahşap iskelet marifetiyle sağlanmaktadır. Duvar yapı elemanları, ahşap taşıyıcı iskelet üzerine uygulanan, içeride OSB, beton, alçı veya lambri gibi malzemelerden oluşturulmaktadır. Dış cephe ise OSB veya ahşap siding ürünlerinden oluşmaktadır. İç ve dış duvarlar arsında ayrıca izolasyon ürünleri kullanılmaktadır.

 Ahşap Evlerin Avantajları Nelerdir?

Ahşap ürünler doğanın bir parçası olduğu kadar, ekolojik dengenin korunmasına da katkı sağlamaktadır.

Ahşap evlerde yaşamak son derece sağlıklıdır. Çünkü ağaç kütüklerinde bulunan reçine bu evde yaşayacak insanların solunum yollarını ve akciğerlerini olumlu yönde etkilemektedir. Bilim insanları ahşap renginin ruh halini olumlu yönde etkilediğini, insanlarda sinir sistemi için elverişli koşullar sağladığını ifade etmektedir.

Ahşabın elektrostatik özelliği sayesinde toz oluşumu engellenmektedir. Bilindiği üzere ortamda çok fazla tozun bulunması alerji gibi rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Özellikle solunum yolu rahatsızlıkları ve alerjisi olan bireylere ahşap evlerde yaşamasının faydalı olacağı önerilmektedir.

Ahşap evlerin diğer evlere göre imalatı daha kısa sürmektedir. Hava şartlarının ahşap yapı ürünleri üzerindeki olumsuz özelliklerinden kaçınmak ve iş gücü harcamalarından tasarruf etmek mümkündür.

Ahşap evler enerji tasarrufu imkanı sağlamaktadır. Düşük ısı iletkenliği sayesinde kışın sıcak, yazın serin ortamlar sağlanmaktadır.

Ahşap evler çok çeşitli mimari tasarımlara imkan sağlamaktadır. Böylece kendinize özgü farklı tasarımlar oluşturulabilir.

Ahşap evleri hizmetleri kapsamında; ahşap zemin döşemeleri, taşıyıcı dikmeler, boya işleri ve çatı kaplama ürünleri, duvar kaplama ve karkas malzemeleri, iç kapılar, zemin, duvar ve çatıların ısı, nem ve su yalıtımı malzemeleri, yangına dayanıklı elektrik ve su tesisatları ile mükemmel tarzda çözümler sunulmaktadır. Müşteri temsilcilerimiz ile ön görüşme yaparak hayalinizdeki tasarımlar hakkında bilgi alabilir ve ortalama maliyet giderlerini öğrenebilirsiniz. Doğayla iç içe mutlu, konforlu bir yaşam sizinde hakkınız.

Bir Yorum Ekle