Salon Dekorasyonu

Modern Salon Dekorasyonu

Salonla evlerimizin en gösterişli alanları bu nedenle salon dekorasyonu evimizin en önemli dekorasyon alanlarından bir tanesi. Özellikle gençlerin en çok tercih ettiği modern salon dekorasyonu örnekleri pek çok noktada karşımıza çıkıyor ancak çok fazla seçenek içerisinden eviniz için en iyisini ve en uyumlusunu bulabilmek çok güç.

Sizler için salon dekorasyonu modern detaylarıyla inceledik. Birlikte bakalım;

Modern Salon Dekorasyon Önerileri

50* Bu tür canlı dekorasyon stillerinde genellikle en doğru seçim canlı renklerin kullanılması, bunun dışında siyah ile beyaz gibi zıt renklerin kullanılması da çok hoş bir görünüm sunabiliyor. Diğer yandan sadece beyazın hakim olduğu bir salon ile, sadece siyah renklerin kullanıldığı bir salon dekorasyonu tercih edebilirsiniz.

Modern salon dekoru oturma gruplarında ise genellikle keskin çizgilere sahip modeller tercih etmelisiniz, çok fazla detay ve işleme bulunan koltuk modelleri ile chester koltuk modellerinin modern dekorasyon içerisinde pek yeri yoktur, unutmamalısınız.

Özellikle modern salon dekorasyonu için en uygun oturma grupları köşe koltuk takımlarıdır. Şık bir köşe takım hem oturma gruplarına göre daha ekonomiktir hem de çok daha kullanışlı bir şekilde fonksiyonel olarak yatak olabilme özellikleri ile daha kullanışlıdır.

* Duvarlarda modern çizgilere sahip duvar kağıdı kullanabileceğiniz gibi salonun her bir duvarını farklı ancak çok zıt olmayan renkler ile boyatmak çok hoş ve uyumlu olacaktır. Ancak bize göre modern dekorasyon açık renklere sahip olması gereken bir dekorasyondur ve modern salon dekorasyonu için en uygun renk beyaz olacaktır.

* Zeminde parlak granit kaplamalar pahalı bir tercih olabileceği gibi, laminant parke kullanımı da uygun ve şık bir sonuç verecektir. Halı seçiminde ise son dönemlerin modası olan halı kullanılmayan dekorasyon örnekleri çok daha uygun olacaktır. Modern salon dekoru oluştururken halı kullanmak isterseniz ise, genellikle tek renk sade halılar bu tarz dekorasyonlar ile çok uyumlu olacaktır.

* Aydınlatma seçimlerine göz atacak olursak her bireyin ve her evin aydınlatma ihtiyacı farklı olmakla birlikte genellikle modern dekorasyona uygun aydınlatmalar tercih ederseniz dekorasyonunuz tamamlanacaktır.

Bir Yorum Ekle